5 nejlepších VPN služeb SSTP a důvody pro použití protokolu SSTP

Tato příručka vysvětluje vše o VPN SSTP a také o tom, jak nastavit VPN na základě protokolu SSTP na jakémkoli zařízení nebo operačním systému. Rovněž budeme diskutovat o 5 nejlepších VPN službách s protokoly SSTP.


Co je to SSTP?

SSTP je technologie protokolu, pomocí které lze odesílat PPP nebo pakety přes kanál SSL - konkrétněji přes SSL 3.0. Zapouzdření PPP paketů pomocí protokolu SSTP probíhá pomocí HTTP pro účely enkapsulace dat. SSTP viděl v centru pozornosti Windows 2008 a Windows Vista.

Z tohoto důvodu musíte mít nainstalován alespoň Windows Vista (nebo vyšší), abyste mohli spustit SSTP. SSTP je mnohem bezpečnější než průkopník společnosti Microsoft  .

Skutečnost, že Microsoft vynalezl SSTP, znamená, že byste se mohli setkat s trochou potíží s hledáním pro jiné platformy. Nicméně vylepšení a techniky potřebné ke spuštění SSTP na různých platformách je nyní snadné najít online.

Jak SSTP funguje?

Pokud jde o používání protokolu SSTP, měli byste nejprve pochopit jeho fungování. Tímto způsobem můžete odpovídajícím způsobem použít uvedený tunelovací protokol. Uživatelský systém je připojen k serveru pomocí protokolu TCP (Transmission Control Protocol).

Podobně SSL (Secure Socket Layer) využívá port 443 pro připojení k serveru, budete však muset projít procesem ověření uživatele. Protokol dále používá serverový certifikát pro účely autentizace.

Jak vybrat VPN na základě protokolu SSTP?

Úkol výběru VPN založeného na SSTP je podrobný. V případě, že jste nováčkem v oblasti online soukromí, je pravděpodobné, že bude obtížné jej provést. Pro vaše snadnost jsem sestavil seznam služeb VPN, které ve své zbrojnici nabízejí protokol SSTP.

Zde je seznam VPN SSTP, který zahrnuje:

Poskytovatelé VPNCena ($) Speciální nabídkyVíce informací
Nejlepší dostupná VPN PureVPN PureVPN 10,95 $ 2,91 $ Za měsíc 73% sleva
Exkluzivní sleva 2 roky
Přečtěte si recenzi
Nejlepší pro streamování ExpressVPN ExpressVPN 12,95 $ 8,32 $ Za měsíc 35% SLEVA
Žádná exkluzivní nabídka
Přečtěte si recenzi
SwitchVPN SwitchVPN 6,99 $ 3,99 $ Za měsíc 40% SLEVA
Žádná exkluzivní nabídka
Přečtěte si recenzi
PerfectVPN PerfectVPN 1,75 $ 1,58 $ Za měsíc 25% SLEVA
Žádná exkluzivní nabídka
Přečtěte si recenzi
Kaktus VPN Kaktus VPN 4,99 $ 3,25 $ Za měsíc 35% SLEVA
Žádná exkluzivní nabídka
Přečtěte si recenzi

Výhody a nevýhody

Zde je seznam různých výhod spolu s některými nevýhodami, které zahrnují:

Profesionálové

 • SSTP nabízí funkci obcházení firewallů další úrovně
 • Společnost Microsoft podporuje protokol SSTP pravdivým písmem a duchem
 • Je považován za jeden z nejvíce zabezpečených protokolů

Nevýhody

 • Uživatelé mohou občas čelit problémům s rychlostí
 • Kompatibilní pouze s platformou Windows

Jak mohu nastavit VPN pomocí SSTP?

Proces nastavení pomocí protokolu SSTP je jednoduchý a nevyžaduje žádnou raketovou vědu. Zde je seznam kroků, které byste měli provést:

 • Měli byste pravým tlačítkem myši kliknout na ikonu „Lan / Wi-Fi“ v systému a zvolit „Otevřít síťové a sdílené centrum“
 • Klikněte na „Nastavení nového připojení nebo sítě“
 • Zvolte možnost Připojit k pracovišti>klikněte na „Další“
 • Vyberte možnost „použít moje připojení k internetu (VPN)“
 • Zadejte požadovaný server nebo adresu IP, název cíle a vyberte možnost „Povolit ostatním uživatelům používat toto připojení“.
 • Měli byste také vybrat možnost „Nepřipojovat se, stačí ji nastavit, abych se mohl připojit později“ a kliknout na „Další“
 • Napište uživatelské jméno a heslo, jak nabízí vaše služba VPN
 • Zaškrtněte políčko „Zapamatovat si toto heslo“ a stiskněte „Vytvořit“, klikněte na „Zavřít“
 • Klikněte na „změnit nastavení adaptéru“, klikněte pravým tlačítkem na nedávno vyvinuté připojení VPN a přejděte na „Vlastnosti“
 • Klikněte na kartu „Zabezpečení“ a vyberte „Protokol tunelového propojení (SSTP)“
 • Prostřednictvím „šifrování dat“ vyberte požadované šifrování
 • Klikněte na „networking“ >zrušte zaškrtnutí políčka „Internet Protocol version 6 (TCP / IPv6)“ a „Sdílení souborů a tiskáren pro Microsoft“, klikněte na „OK“
 • Můžete kliknout pravým tlačítkem na připojení VPN, kliknout na „Připojit“ nebo dvakrát kliknout na „Připojení VPN“
 • Zaškrtněte políčko „uložit toto uživatelské jméno a heslo pro následující uživatele a vyberte možnost„ Pouze já “nebo„ Každý, kdo používá tento počítač “
 • Znovu uveďte heslo služby VPN, klikněte na „Připojit“
 • Po dokončení ověřování uživatelského jména a hesla bude navázáno připojení VPN
 • Vyberte „Typ sítě jako veřejný“>Zavřít a tady jdete

1. PureVPN

PureVPN

Protože SSTP má stejné kořeny jako PPTP, nemusíte se obávat snížení počtu serverů z důvodu různé dostupnosti protokolu na různých serverech VPN. PureVPN nabízí 2000+ serverů rozložených do 141 zemí. Poskytovatel je poskytovatel s nejlevnější dostupnou cenou VPN. PureVPN nabízí uživatelům SSTP pro uživatele Windows 8, Windows 7 a Windows Vista.

Profesionálové

 • Nabízí protokol SSTP, který je kompatibilní s operačním systémem Windows
 • Poskytuje klienta SSTP pro platformu Android

Nevýhody

 • Uživatelé mohou při použití protokolu SSTP očekávat problémy s nízkou rychlostí

 

2. Express VPN

ExpressVPN

ExpressVPN má 148 serverů rozložených ve více než 90 zemích. Slavná značka soukromí na Virgin Virgin Island je výkonným a pokročilým poskytovatelem funkcí SSTP. Kromě toho můžete využít masivní 30denní záruku vrácení peněz, která vám umožní zkontrolovat výkon SSTP na vašich zařízeních Windows. Poskytli jsme více informací o poskytovateli v Express VPN vs Nord.

Profesionálové

 • Poskytuje uživatelům protokol SSTP
 • Protokol SSTP je kompatibilní s platformou Windows

Nevýhody

 • Nenabízí bezplatnou zkušební verzi

3. SwitchVPN

Přepnout-VPN

SwitchVPN nabízí podporu SSTP na svých 220+ VPN serverech ve více než 38 zemích po celém světě. Tímto způsobem můžete požadovaná zařízení Windows zabezpečit odkudkoli. Stejně tak vám značka umožňuje využít poutavou 30denní záruku vrácení peněz, pokud nejste spokojeni s výkonem služby.

Profesionálové

 • Poskytuje svým uživatelům působivý protokol SSTP
 • Nabízí 30denní záruku vrácení peněz
 • Poskytuje komplexní seznam online platebních možností

Nevýhody

 • Řádně dodržuje pravidla DMCA

4. PerfectVPN

PerfectVPN

PerfectVPN je další službou VPN na trhu, která svým uživatelům nabízí protokol SSTP. Výsledkem je, že můžete chránit své digitální místo pobytu na svých zařízeních Windows příslušným přihlášením k protokolu SSTP. Stejně tak můžete požádat o vrácení peněz po 7denní záruce vrácení peněz, pokud se vám služba nelíbí.

Profesionálové

 • Nabízí protokol SSTP svým uživatelům
 • Poskytuje svým předplatitelům bezplatnou zkušební verzi

Nevýhody

 • Nenabízí velké množství serverů

5. CactusVPN

CactusVPN

CactusVPN je další slušná služba, která nabízí vynikající bezplatnou zkušební funkci spolu s výhodou služby Smart DNS. Obdobně můžete získat velkorysou 30denní záruku vrácení peněz v případě, že již službu nechcete využívat.

Profesionálové

 • Nabízí protokol SSTP svým uživatelům
 • Poskytuje bezplatnou zkušební výhodu, která trvá až 24 hodin

Nevýhody

 • Nemá obrovskou síť serverů

Porty SSTP

Skutečnost, že SSTP používá port 443 (stejný jako HTTPS), usnadňuje SSTP procházení bránou firewall. To nemusí znít podobně jako lidé, kteří nejsou obeznámeni s porty, ale lidé, kteří mají trochu zkušeností s VPN nebo porty, vám řeknou, že veřejně přístupné internetové služby obvykle blokují port 1723, aby se zabránilo odchozímu provozu..

Ve srovnání je port 443 jedním z mála běžně používaných portů, a proto je obvykle ponechán odblokovaný. Pravděpodobně to nevíte, ale pokud jste někdy provedli nákup přes internet, vaše údaje o kreditní kartě byly zabezpečeny pomocí protokolu HTTP přes SSL prostřednictvím portu 443..

Porty 101

Číslo portu je opravdu název konkrétní brány. Pravděpodobně víte, že veškerá komunikace mezi dvěma počítačovými systémy probíhá v podstatě mezi dvěma IP adresami.

Port je jako brána, na které je vaše IP adresa vymalována velkým písmem. Je to místo pro odesílání / příjem dat (nikoli fyzicky, protože se jedná o softwarový konstrukt), pro které jsou všechny přenosy dat určeny.

Různé přenosy dat probíhají přes různé porty. Aby však byla relace pro odesílání / příjem dat dokončena, název portů na obou koncových bodech musí být stejný. Například port 1234 nepřijme data odeslaná portem 567; bude zpracována pouze portem 1234.

Ověřování

Protokol PPTP nepoužívá žádné certifikáty a provádí ověření před zahájením šifrování datového provozu pro připojení VPN.

Oproti tomu L2TP / IPSec provádí šifrování po navázání relace IPSec - s certifikáty na straně klienta VPN i serveru VPN.

Podobně SSTP používá certifikát serveru VPN a kořenový certifikát klienta VPN k provedení ověření uživatele po vytvoření relace SSL.

Zabalení

Protokol SSTP je nepochybně působivým doplňkem sady nástrojů VPN. Je to proto, že umožňuje uživatelům připojit se k podnikové síti vzdáleně a anonymně.

Podobně můžete pomocí protokolu SSTP náležitě překonat blokování vzdáleného přístupu a problémy s NAT. Prakticky SSTP zapouzdřuje přenos dat PPP přes kanál SSL protokolu HTTPS. Zapojení PPP umožňuje použití silných autentizačních metod na SSTP.

Použití protokolu HTTPS umožňuje toku dat přes port TCP 443, což umožňuje přejít přes bloky provozu PPTP a L2TP / IPSec. Secure Sockets Layer (SSL) poskytuje zabezpečení na úrovni přenosu.

Chcete něco přidat, neváhejte se podělit o své zkušenosti v sekci komentářů níže.

Příbuzný:

Kterou VPN zvolit v roce 2019? NordVPN nebo ExpressVPN

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 + 2 =

map