7 způsobů ochrany proti úniku DNS při používání VPN

Úniky DNS pronásledují Netizeny tím, že vystavují svá důvěrná data prohlížení poskytovatelům internetových služeb, státnímu dozoru a počítačovým zločincům. Když se připojíme k VPN, stává se naše IP adresa, umístění a poskytovatel služeb anonymními agenturám špionáže, hackerům a webům. Únik DNS má však za následek zneužití důvěrných informací o uživateli ke sledování a kybernetickým útokům sponzorovaným státem, což vede k katastrofálním kybernetickým trestným činům.


Jak se to stane? VPN nasměruje náš požadavek DNS přes server DNS DNS namísto serveru DNS místního poskytovatele internetových služeb. Dojde-li k úniku DNS, dojde k úniku dat mimo šifrovaný tunel VPN, což poskytovatelům internetových služeb umožňuje sledovat vaši geografickou polohu, aktivní port a vaše online aktivity..

Naštěstí můžete zabránit nočním můrám spojeným s únikem DNS pomocí níže uvedených 7 nejlepších způsobů ochrany před únikem DNS při použití VPN. Nejprve však musíte zjistit únik DNS, aby bylo možné spustit jednoduchý test úniku DNS.

Spusťte test netěsnosti DNS

Existují různé nástroje, které můžete použít k provedení jednoduchého testu úniku DNS. Chcete-li zkontrolovat, zda vaše DNS neteče při používání VPN, klikněte sem.

Jakmile je test dokončen, budete moci detekovat únik DNS. Pokud vidíte místo, kde je VPN server založen, skutečnou polohu nebo místo patřící vašemu poskytovateli internetových služeb, jste obětí úniku DNS..

7 způsobů ochrany proti úniku DNS při používání VPN

7 způsobů ochrany proti úniku DNS

Pokud jste při připojení k VPN zjistili únik DNS ve vašem systému, nemusíte se obávat, protože těchto sedm metod vám pomůže zabránit úniku DNS za všech okolností:

1. Použijte VPN s možností ochrany proti úniku DNS

Nejjednodušší způsob, jak zabránit úniku DNS, je získat integrovanou možnost ochrany proti úniku DNS PureVPN. Tato výkonná funkce aktivně monitoruje požadavky uživatele DNS a zajišťuje, aby byly požadavky přenášeny prostřednictvím serveru DNS VPN. Funkci ochrany proti úniku DNS ve vaší VPN můžete zkontrolovat z nastavení. Jednoduše přejděte na jeho nastavení a vyhledejte možnost, jak zabránit úniku DNS.

Když najdete možnost, označte ji jako aktivovanou, abyste byli chráněni proti únikům DNS. Užívat si!

Použití VPN s možností ochrany proti úniku DNS

2. VPNCheck - verze pro

VPNCheck (verze Pro) nabízí opravu úniku DNS. Chrání uživatele před únikem DNS, krádeží identity a snoopingem dat. Jednoduše si můžete stáhnout verzi VPNCheck - Pro ze svého oficiálního webu a postupujte takto:

 1. Nainstalujte a spusťte program
 2. V hlavním okně klikněte na „Config.“
 3. Z zaškrtávacího políčka „Config“ Windows v poli „Oprava úniku DNS“ můžete uvést programy, jako je Utorrent, takže pokud se připojení VPN nezdaří, poskytovatel internetových služeb nemůže sledovat vaše online aktivity.
 4. Nyní se konečně vraťte do hlavního okna a začněte aktivovat „Cycle IP task“ a „Cycle IP Network“. Užijte si zážitek bez úniku DNS!

VPNCheck - verze pro

3. Zakažte Teredo

Teredo ve Windows je technologie přechodu, která umožňuje komunikaci mezi dvěma protokoly IP „IPv4“ a „IPv6“. Protokoly jsou přítomny na internetu, ale někdy potřebují ke komunikaci technologii přechodu, jako je Teredo. Teredo však bohužel může způsobit úniky DNS.

Chcete-li Teredo zakázat, proveďte následující snadné kroky:

 • Otevřete příkazový řádek a zadejte tento příkaz:

Stav sady teretů netsh rozhraní je deaktivován

 • Nyní jste úspěšně deaktivovali Teredo. Pokud se rozhodnete Teredo v budoucnu povolit, zadejte do příkazového řádku následující řádek a znovu jej aktivujte:

typ stavu netsh rozhraní teredo set = default 

4. Ruční nastavení serveru DNS

Ruční nastavení serveru DNS je nejjednodušší způsob, jak se zbavit úniků DNS. Následující kroky vám pomohou zbavit se úniků DNS ručním nastavením serveru DNS ve vašem systému:

 1. Zakažte ve vaší VPN funkci ochrany proti úniku DNS.
 1. Jít do Kontrolní panel >Nastavení sítě>Síťová připojení.
 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na síťový adaptér, který používáte, a klepněte na jeho vlastnosti.
 1. Ze seznamu vyberte Internet Protocol verze 4 (TCP / IPV4) a klikněte na vlastnosti. 
 1. Klikněte na přepínač „Použít následující adresu serveru DNS“. Zadejte následující adresu serveru DNS: 
 1. Preferovaný DNS: 209,22,18,222
 2. Alternativní DNS: 209,222,18,218 
 1. Jsi hotový. Užívat si!

5. Blokovat provoz mimo VPN

Upřednostňovanou metodou, jak zabránit úniku DNS, je použít funkci VPN s funkcí IP Binding, například „Hide My Ass“. Umožňuje vám vybrat konkrétní aplikace, které si budou vyměňovat data prostřednictvím zabezpečeného šifrovaného tunelu. V případě, že se uživatel pokusí získat přístup k vybraným aplikacím bez spuštění VPN, aplikace nebude mít přístup k internetu.

Blokovat provoz mimo VPN

6. Nakonfigurujte Firewall

Konfigurace brány firewall tak, aby blokovala veškerý provoz mimo VPN, vás ochrání před pravděpodobností úniku DNS. Brána firewall je součástí systému Windows. Ruční konfiguraci brány firewall systému Windows můžete provést pomocí následujících kroků:

 1. Přejděte na Ovládací panely.
 2. Klikněte na bránu Windows Firewall.
 3. V levém podokně se zobrazí možnost „Povolit program nebo funkci prostřednictvím brány Windows Firewall.“ Pomocí této funkce můžete blokovat veškerý provoz mimo síť VPN a máte hotovo!

7 způsobů ochrany proti úniku DNS při používání VPN

7. Použijte antivirový program

Slušný antivirový program, jako je AVG, nabízí firewall pro blokování veškerého nežádoucího síťového provozu. Tato metoda je snadná a podobná ručnímu nastavení brány firewall systému Windows (uvedené výše). Antivirový firewall vám umožní zablokovat veškerý provoz mimo VPN a zajistit, aby se server DNS poskytovatele ISP vůbec nepoužíval.

Použijte antivirový program

Závěrečná slova

Svoboda online je právo každého uživatele. S různými agenturami špionáže, včetně NSA a GCHQ, aktivně monitorují osobní informace Netizenu, VPN zajišťuje spolehlivou ochranu dat online a anonymitu uživatelů. Kvůli určitým chybám v systému Windows však únik DNS neutralizuje výhody VPN. Výše uvedené 7 způsobů ochrany proti úniku DNS vás však bude chránit před únikem DNS za všech okolností, takže na webu zůstanete v bezpečí.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 1

map