Najlepsza sieć VPN dla systemu Windows XP w 2020 r. (Z instrukcjami instalacji)

System Windows XP został uznany za przestarzały w 2014 roku. System operacyjny, który my, milenium, dorastaliśmy, nie otrzymuje już oficjalnych aktualizacji, przez co jest znacznie bardziej narażony na ataki cyberprzestępców i hakerów. Dlatego jeśli nadal używasz wersji XP, zdecydowanie zalecamy ochronę systemu za pomocą zaktualizowanego oprogramowania złośliwego oraz narzędzi VPN.


Niestety większość sieci VPN nie obsługuje już Win XP, a niektóre z nich wymagają ręcznej konfiguracji VPN na starej maszynie z systemem Windows XP.

W tym artykule wyjaśnię, jak korzystać z jednej z najpotężniejszych sieci VPN, ExpressVPN, w systemie Windows (wersja XP).

Jaki jest najlepszy VPN dla systemu Windows XP?

Rekomendacja redakcji: ExpressVPN

ExpressVPN oferuje najlepsza kompatybilność z systemami Windows XP za pomocą konfiguracji OpenVPN. VPN zapewnia szybkie prędkości i zastosowania Szyfrowanie AES-256 w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa prywatnych informacji na twoim komputerze. Są jedną z jego najbardziej zaawansowanych funkcji Ponad 3000 zoptymalizowanych pod kątem strumieniowania serwerów zlokalizowanych w 94 krajach w sieci ExpressVPN.

ExpressVPN - najlepsza sieć VPN dla systemu Windows XP

Oto niektóre kluczowe funkcje ExpressVPN:

Cena £

Istnieją 3 różne plany subskrypcji od dostawcy:

 • 12 miesięcy: 8,32 USD / miesiąc
 • 6 miesięcy: 9,99 USD / miesiąc
 • 1 miesiąc: 12,95 USD / miesiąc

Jurysdykcja

ExpressVPN ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, kraju, który nie ma żadnych powiązań z żadnymi agencjami szpiegowskimi ani przerażającym Five Eyes. Co więcej, przepisy obowiązujące w tym kraju szanują prywatność osób - co doskonale odzwierciedla polityka rejestrowania ExpressVPN. Dostawca nie prowadzi dzienników danych umożliwiających identyfikację ich użytkowników, co gwarantuje prywatność użytkowników. Użytkownicy systemu Windows XP, którzy szukają lepszej prywatności, mogą polegać na tej sieci VPN, aby chronić swoje informacje przed złośliwymi stronami trzecimi.

Protokoły

Protokoły VPN, które otrzymujesz dzięki ExpressVPN, obejmują PPTP, L2TP i OpenVPN.

Netflix

American Netflix ma największą bibliotekę programów telewizyjnych i filmów ze wszystkich innych regionów, w których Netflix jest dostępny. ExpressVPN należy do rzadkiej rasy VPN, która nadal pozwala użytkownikom na dostęp do różnych regionów Netflix bez żadnych błędów. Użytkownicy systemu Windows XP, którzy nie chcą przegapić swojej ulubionej zawartości, mogą zaufać ExpressVPN w oglądaniu wszystkich dostępnych programów i filmów z dowolnego miejsca na świecie. Oto przewodnik na temat korzystania z ExpressVPN z Netflix.

Torrenting

Wszystkie serwery ExpressVPN obsługują torrenty. Jeśli mieszkasz w kraju o silnych przepisach antypirackich, w którym zablokowane są witryny z torrentami, ExpressVPN umożliwia nie tylko odblokowanie tych witryn, ale także poprawia bezpieczeństwo. Jako taki, możesz bezpiecznie torrentować ze świadomością, że Twoja tożsamość jest chroniona i chroniona przez ExpressVPN.

streszczenie

ExpressVPN jest doskonałym wyborem dla użytkowników systemu Windows XP ze względu na ogólną wydajność i doskonałą funkcjonalność. Dba o twoją prywatność, zapewniając jednocześnie nieograniczony dostęp do sieci. Biorąc pod uwagę, że system Windows XP nie ma oficjalnego wsparcia ze strony Microsoft, w rzeczywistości byłoby nierozsądnie kontynuować korzystanie z systemu operacyjnego bez osłony ochronnej ExpressVPN.

Aby szczegółowo przeczytać o ExpressVPN, sprawdź naszą kompleksową recenzję ExpressVPN.

Jeśli jesteś nowoczesnym użytkownikiem systemu Windows, prawdopodobnie szukasz dostawcy VPN dla systemu Windows 10. Nie zapomnij ich sprawdzić.

Instrukcje instalacji

Jak wspomniałem, wielu dostawców VPN wycofało obsługę dedykowanych aplikacji dla systemu Windows XP. Oznacza to, że będziesz musiał ręcznie skonfigurować VPN na swoim komputerze.

Instrukcje konfiguracji PPTP i L2TP VPN

Aby zainstalować wybraną sieć VPN w systemie Windows XP, musisz wykonać poniższe kroki. Najpierw pokażę ci kroki PPTP. W przypadku L2TP wystarczy zmodyfikować tylko kilka ustawień, ale w większości wymaga to tych samych kroków, co PPTP.

 1. otwarty Menu Start > Ustawienia > Połączenia sieciowe
 2. Kliknij „Utwórz nowe połączenie”
 3. Naciśnij „Dalej”
 4. Na nowym ekranie, który zostanie otwarty, zaznacz „Połącz z siecią w moim miejscu pracy”
 5. Teraz wybierz „Połączenie wirtualnej sieci prywatnej”
 6. Wybierz nazwę swojego połączenia VPN i kliknij „Dalej”
 7. Kliknij „Zakończ” po zakończeniu konfiguracji VPN
 8. Na następnym ekranie wprowadź nazwę użytkownika i hasło VPN (są to dane logowania, za pomocą których subskrybujesz usługę VPN. Jeśli konfigurujesz prywatną sieć VPN, skontaktuj się z administratorem sieci w celu uzyskania szczegółowych informacji)
 9. Naciśnij „Połącz”

Spowoduje to skonfigurowanie PPTP VPN w twoim systemie

 1. W przypadku L2TP należy kliknąć „Właściwości”, gdy pojawi się ekran kroku 8, a następnie otworzyć Networking patka
 2. Wybierz „L2TP IPSec VPN” z menu Typ VPN.
 3. Następnie w Bezpieczeństwo kliknij kartę Ustawienia IPSec. Skontaktuj się z dostawcą VPN, aby uzyskać pomoc w tym ustawieniu
 4. Naciśnij ok, a następnie połącz się z VPN, wprowadzając swoją nazwę użytkownika i hasło

To zakończy konfigurację L2TP VPN.

Konfiguracja OpenVPN

Ręczna konfiguracja OpenVPN jest dość prosta. Polecam ten protokół VPN zamiast PPTP i L2TP ze względu na jego doskonałą wydajność i standardy szyfrowania.

Zacząć:

 1. Pobierz OpenGUI za darmo na swój system i uruchom instalator
 2. Kliknij Kolejny

OpenVPN krok 1

 1. naciśnij Zgadzam się

OPenVPN krok 2

 1. Pozostaw wszystkie pola zaznaczone tak, jak są domyślnie, i kliknij Kolejny

Krok 3 OpenVPN

 1. Wybierz miejsce docelowe instalacji i naciśnij zainstalować

OpenVPN krok 4

 1. Może pojawić się następujący komunikat dotyczący instalacji adaptera Tap-Win32. Kliknij zainstalować

Krok 5 OpenVPN

 1. Kliknij Kolejny

krok 6

 1. Kliknij koniec aby pomyślnie zakończyć proces instalacji

krok 7

 1. Odwiedź oficjalną stronę swojego dostawcy VPN i pobierz pliki konfiguracyjne .ovpn. Potrzebujesz ich do skonfigurowania OpenGUI do uruchamiania określonej VPN
 2. Po pobraniu rozpakuj pliki konfiguracyjne do C: \ Program Files \ OpenVPN \ config.
 3. Teraz uruchom GUI OpenVPN. Po uruchomieniu pojawi się w prawym dolnym rogu paska zadań
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku zadań i wybierz lokalizację serwera, z którą chcesz się połączyć
 5. Wprowadź dane logowania i możesz zacząć
 6. Jeśli chcesz się rozłączyć, kliknij prawym przyciskiem myszy serwer, z którym jesteś połączony, i kliknij rozłączyć się

Potrzeba VPN dla Windows XP

Nowoczesne systemy operacyjne, takie jak Windows 10, Mac OS i Ubuntu, nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa przed prześladowcami i agencjami zajmującymi się gromadzeniem danych w Internecie.

Oto pytanie: jeśli te systemy operacyjne nie pomogą, o ile gorsze byłoby 20-letnie OS?

Przypuszczam, że nie jest to pytanie, na które należy odpowiedzieć, ponieważ w rzeczywistości problemy związane z prywatnością w Internecie są zawsze obecne i musisz polegać na czymś więcej niż tylko na swoim systemie operacyjnym, aby zapewnić sobie ochronę online.

Oprócz zwiększenia prywatności zapewnianego przez VPN, istnieje również korzyść z uzyskania prawdziwej wolności online i pokonania wszelkich ograniczeń na stronach internetowych, które mogą utrudniać dostęp.

Są to ważne korzyści, które VPN zapewnia natychmiast po połączeniu się z nią.

Kończąc

Pomimo faktu, że Windows XP wygasł po wygaśnięciu, nadal jest używany na całym świecie. Niemniej jednak, bez oficjalnej pomocy technicznej i wycofanych aktualizacji zabezpieczeń, korzystanie z tego systemu operacyjnego bez VPN jest bardzo niebezpieczne. ExpressVPN to najlepsza sieć VPN, której można użyć w systemie Windows XP, ponieważ dostawca nadal oficjalnie obsługuje ją za pośrednictwem OpenVPN. Ponadto funkcje zabezpieczeń i odblokowywania ExpressVPN nie mają sobie równych w branży VPN i szczęście, że użytkownicy systemu Windows XP mogą jeszcze tego spróbować.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 32 = 40

map